МИЛУОКИ БЪКС – Бостън Селтикс 104:102
(24:17, 27:18, 24:32, 29:35)
В серията: 2:2
* Янис Адетокумбо блесна с 27 точки, включително победния кош 5 секунди преди края, за успеха на Милуоки, който изравни резултата в серията от Източната Конференция на НБА. Маркъс Морис пропусна опит за тройка за Бостън със сирената. Джейлън Браун се отличи с 34 точки за Селтикс. Петият мач от серията ще се играе в Бостън в сряда от 2:00 часа българско време.

САН АНТОНИО СПЪРС – Голдън Стейт Уориърс 103:90
(30:22, 26:20, 21:29, 26:19)
В серията: Голдън Стейт води с 3:1
* Ману Джинобили вкара 10 от 16-те си точки в мача през последната четвърт, а Сан Антонио намали на 1:3 изоставането си в плейофната серия на Западната Конференция. Ламаркъс Олдридж се отличи с 22 точки и 10 борби за „шпорите“, които за втори мач бяха без треньора си Грег Попович, който все още скърби за съпругата си Ерин, която почина в сряда. Кевин Дюрант завърши с 34 точки и 13 борби за Голдън Стейт, който приема петия мач от серията в сряда от 5:30 часа сутринта наше време.

ВАШИНГТОН УИЗЪРДС – Торонто Раптърс 106:98
(22:30, 18:21, 40:29, 26:18)
* Джон Уол се отличи с 27 точки и 14 асистенции за Вашингтон, който изравни резултата в серията от Източната Конференция. Брадли Бийл наниза 31 точки за „вълшебниците“, но пет минути преди края беше отстранен за шест лични нарушения при 92:92. След това Уол поведе тима от американската столица, след като взе участие при 10 от последните 14 точки на отбора си. ДеМар ДеРоузън от Торонто завърши с 35 точки, шест асистенции и шест борби, а Кайл Лаури добави 19 точки. „Динозаврите“ приемат петия мач от серията, който ще се играе в сряда от 23:00 часа българско време.

Индиана Пейсърс – КЛИВЛАНД КАВАЛИЪРС 100:104
(24:30, 26:30, 28:20, 22:24)
* ЛеБрон Джеймс наниза 32 точки и заедно с Кайл Корвър вкараха 11 от последните 13 точки за победата, с която Кливланд изравни резултата в плейофната серия на Източната Конференция. Крал Леброн добави в актива си 13 борби и седем асистенции, като изигра своя мач №100 в плейофите с повече от 30 точки. Корвър завърши с 18. Домантас Сабонис се отличи с 19 за Индиана, а Майлс Търнър и Виктор Оладипо добавиха по 17. Серията се връща в Кливланд, а петият мач ще се играе в сряда от 23:00 часа наше време.