БОСТЪН СЕЛТИКС – Портланд Трейл Блейзърс 97:96
(19:26, 19:28, 31:19, 28:23)
* Ал Хорфърд вкара три точки със сирената и донесе на Бостън победата, която беше като предястие за феновете от региона Ню Инглънд. Повечето от феновете в залата бяха облечени с фланелки на звездите на тима по американски футбол Ню Инглънд Пейтриътс Том Брейди и Роб Гронковски. Часове по-късно „патриотите“ загубиха Супербоул от Филаделфия Ийгълс. Хорфърд завърши мача с 22 точки и 10 борби. Това беше четвърта поредна победа за „келтите“. Деймиън Лилард вкара едва 6 от 19-те си стрелби за Портланд, но наниза последните осем точки на „пионерите“ в мача, включително и тройка 7,2 секунди преди края, с която Трейл Блейзърс поведоха с 96:95. Си Джей Маккалъм беше най-резултатен за Портланд с 22 точки, докато Лилард завърши с 21.

Бруклин Нетс – МИЛУОКИ БЪКС 94:109
(22:36, 19:26, 31:21, 22:26)
* Ерик Бледсоу блесна с 28 точки, Джон Хенсън наниза 19 и добави 18 борби, а Милуоки записа десета поредна победа над Бруклин. Лошата новина за Бъкс в мача беше контузията на звездата Янис Адетокунбо, който изкълчи глезен 7:30 минути преди края. Той завърши с 16 точки и 8 борби. Крис Мидълдън също вкара 16 за „елените“. ДеМар Керъл и Крис ЛеВърт завършиха са с по 15 точки за „мрежите“, които загубиха за шести път в последните си седем мача.

Ню Йорк Никс – АТЛАНТА ХОУКС 96:99
(22:21, 16:23, 33:25, 25:30)
* Кент Бейзмор вкара тройка 6,7 секунди преди края и донесе победата на „ястребите“, които 2:16 минути преди финалната сирена изоставаха с 87:96. Бейзмор завърши с 19 точки за Аталанта. Кристапс Порзингис наниза 22 точки за Никс, а Енес Кантер добави 10 точки и 12 борби.

ТОРОНТО РАПТЪРС – Мемфис Гризлис 101:86
(25:24, 31:20, 20:30, 25:12)
* Делър Райт реализира 15 точки, а Торонто доминираше през последната четвърт за успеха над Мемфис. ДеМар ДеРоузън и Фред ВанВлийт добавиха по 13. Йонас Валачунас вкара 12, а Кайл Лаури завърши с 11. Марк Гасол стана реализатор за Гризлис в мача с 20 точки, а Андрю Харисън добави 16. Това беше шеста поредна загуба за Мемфис като гост.

Оклахома Сити Тъндър – ЛОС АНДЖЕЛИС ЛЕЙКЪРС 104:108
(22:25, 27:26, 30:31, 25:26)
* Бруук Лопес наниза 20 точки, а Джулиъс Рандъл добави 19 точки за успеха на „езерняците“, които нанесоха четвърто поредно поражение за Оклахома Сити. Джордан Кларксън вкара 18 точки, а Брендън Инграм реализира 16 за Лейкърс, който спечели за шести път в последните си осем мача. Ръсел Уестбрук се отличи с 36 точки за Тъндър, а Пол Джордж завърши с 26. Оклахома Сити записа осем поредни победи преди сегашния си срив от четири последователни поражения.

Финикс Сънс – ШАРЛЪТ ХОРНЕТС 110:115
(31:25, 28:23, 35:38, 16:29)
* Никола Батюм се отличи с 22 точки, а Шарлът стигна до успеха, след като през второто полувреме навакса пасив от 21 точки. Кемба Уокър и Дуайт Хауърд добавиха по 18 точки за третата поредна победа на „стършелите“. Новобранецът Джош Джексън вкара рекордните за кариерата си 23 точки, а Ти Джей Уорън добави 21 за Финикс. Девин Буукър и Драган Бендер завършиха с по 18 точки за „слънцата“. Буукър игра с натъртване на ребрата, а 6:53 минути преди края получи контузия на левия хълбок и напусна мача.