Александър Везенков игра 14 минути в Ел Класикото между неговия Барселона и Реал (Мадрид) в Евролигата.

Реал разби противника със 101:74.

Двубоят първо завърши с огромна разлика и второ нямаше особено значение за класирането на Барселона в Евролигата, но лиши България от топ играча на националния отбор, а селекцията ни загуби минимално от Чехия часове по-рано.

Александър Везенков игра две минути и половина в края на първата и още толкова в началото на втората четвърт. Повече бяха минутите му в третата четвърт, а накрая той завърши мача. Българинът вкара 11 точки с отлична стрелба от тройката, плюс две борби, като именно той и Тома Йортел бяха най-резултатни.

Победата бе частичен реванш за "белите" за загубената Купа на Краля преди броени дни, именно от Барселона.

Реал (Мадрид) стартира умопомрачително двубоя насред "Палау Блауграна", със серия от 9:0, след това поведе с 20 точки в края на първата част, който дойде при 30:13, след тройка в последните секунди на Александър Везенков.

Импулс в играта на каталунците успя да скъси малко изоставането, до 10 точки с две минути до почивката. Реал обаче ги изигра подобаващо и направи серия от още 9:0, за да дръпне отново. Петери Копонен реализира със сирената за 35:52 на полувремето.

В третата част нищо не се промени особено и Реал успя да покачи аванса си на над 30 точки и поддържаше това до финала.

Джейси Керъл наниза 18 точки за победата, а Антъни Рандолф добави 16.