Българският национал Александър Везенков игра 18 минути и записа 9 точки при убедителната победа на Барселона срещу Обрадойро със 100:58. Успехът бе четвърти пореден за каталунците от началото на първенството в Испания и след него те оглавяват класирането заедно с Реал (Мадрид) и Фуенлабрада, които също имат по четири победи и нито една загуба. Точковата разлика на Барса обаче е по-добра от тази на другите два тима и тимът е едноличен лидер.

Везенков овладя още 4 борби, даде 1 асистенция и добави по 1 чадър и 1 отнета топка, но също така натрупа и 3 лични нарушения. Пиер Ориола бе най-резултатен за победителите с 19 точки. След него се наредиха Тома Йортел с 14, Анте Томич с 11 и Хуан Карлос Наваро с 10.