Баскетболният ЦСКА започна сезона с победа с 84:52 в мач, който се игра в столичната зала „Румен Пейчев“. Гостите от Видин имаха предимство в началото, но все пак домакините спечелиха с 21:19. На почивката "червените" водеха с 4 точки - 41:37. Третата и четвъртата четвърти ЦСКА просто смаза противника. В третата домакините спечелиха с 22:7, а в последните десет минути бяха още по-убедителни - 21:8, за да се стигне до крайното 84:52.

Най-резултатен за успеха бе Анди Франсис с 24 точки, към които добави 7 борби. Ивайло Тонев вкара 22 точки, а с по 10 са Александър АнгеловГеорги Кендеров (плюс 15 борби) и Ангел Димитров. За Видабаскет 18 точки отбеляза Теодор Николов, а с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби е Мартин Горунов.