Филаделфия 76-ърс – МАЯМИ ХИЙТ 103:113
(29:22, 13:34, 33:30, 28:27)
В серията: 1:1
* Дуейн Уейд вкара 28 точки за Маями, който не само спря серията на Филаделфия от 17 поредни победи, но и изравни резултата в плейофната серия на Източната Конференция на НБА. Бен Симънс се отличи с 24 точки за 76-ърс, а Дарио Шарич добави 23. Домакините за десети пореден мач бяха без контузения си център Джоел Ембийд, но въпреки това в течение на мача бяха близо до впечатляващ обрат, след като намалиха пасив от 16 точки до само две през последната четвърт. „Горещите“ удържаха и взеха победата. Маями е домакин на третия мач, който ще се играе в петък рано сутринта от 2:00 часа българско време.

ГОЛДЪН СТЕЙТ УОРИЪРС – Сан Антонио Спърс 116:101
(23:25, 24:28, 33:22, 36:26)
В серията: 2:0 за Голдън Стейт
* Кевин Дюрант направи силна трета четвърт и завърши с 32 точки, а Клей Томпсън добави 31 и пет асистенции за успеха, с който Голдън Стейт удвои аванса си в плейофната серия на Западната Конференция. ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 34 точки за Сан Антонио, а Руди Гей завърши с 12. „Шпорите“ са домакин на третия мач, който ще се играе на 20 април от 4:30 часа наше време.