Вашингтон Уизърдс – ТОРОНТО РАПТЪРС 92:102
(30:20, 23:30, 25:23, 14:29)
В серията: Торонто печели с 4:2
* Кайл Лаури блесна с 24 точки за Торонто, който навакса пасив през второто полувреме за победата, с която се класира за втория кръг на плейофите на Източната Конференция на НБА. Джон Уол добави 23 точки и осем асистенции. Брадли Бийл беше най-резултатен за Вашингтон с 32 точки. Следващият съперник на Торонто Раптърс ще бъде победителят от сблъсъка между Индиана и Кливланд.

ИНДИАНА ПЕЙСЪРС – Кливланд Кавалиърс 121:87
(29:26, 28:21, 35:20, 29:20)
В серията: 3:3
* Виктор Оладипо наниза 28 точки и направи първия си трипъл-дабъл в плейофите при успеха, с който Индиана изравни резултата в серията от Източната Конференция. ЛеБрон Джеймс се отличи с 22 точки за Кливланд, който остана без Кевин Лав, получил контузия на китката през втората четвърт. Решителният седми мач от серията ще се играе в Кливланд на 29 април (неделя) от 23:00 часа българско време.

ЮТА ДЖАЗ – Оклахома Сити Тъндър 96:91
(18:22, 23:19, 37:29, 18:21)
В серията: Юта печели с 4:2
* Донован Мичъл се отличи с 38 точки за победата, с която Юта се класира за полуфиналите на Западната Конференция. Дерик Фейвърс добави 13 точки, а Руди Гобер завърши с 12 и 13 борби. Лошата новина за „джазмените“ е контузията на лявото бедро, която Рики Рубио получи през първата четвърт. Ръсел Уестбрук блесна с 46 точки за Оклахома Сити, а Стивън Адамс добави 19 точки и 16 борби. В следващия кръг от плейофите Юта Джаз ще играе срещу Хюстън Рокетс.