Сръбският тим Фока Крагуева цспечели за втора поредна година баскетболната надпревара за момчета до 12 години БУБА Къп. От тази година турнирът носи името на покойния си основател Емануил Божков и цялата надпревара в зала „Румен Пейчев” премина в чест на паметта му.

Турнирът завърши както и премина, с невероятно вълнуващ двубой между МЗТ Скопие и Казерта, решен в последните секунди за победа на македонците с 58-55. Шампионите от Фока Крагуевац приключиха също с успех - 51-39 над БУБА, а другият български участник ЦСКА отстъпи на румънския Дан Дачиян с 29-56.

6. ЦСКА (Иван Димитров)

Победителите бяха наградени от президента на БФБ Георги Глушков, отправил и финални думи към състезателите и поздравления за организацията на турнира. В награждаването се включиха и баскетболистите на Левски 2014 Алекс Симеонов, Евгени Хаджирусев, Иван Алипиев и Николай Леков. Алипиев и Леков са и бивши участници на турнира БУБА Къп. За MVP на турнира беше избран Ненад Филипович от Фока, който получи своя приз от Мануел Марков.