Националният ни отбор по баскетбол разби като гост Финландия в евроквалификация с 90:68 в градчето Вантаа. Това бе втори успех за селекционера Пини Гершон след този над Унгария през седмицата в София. Капитанът на българския тим Тодор Стойков направи уникален мач, реализирайки 28 точки. Варненецът добави и 4 борби към своята статистика и определено бе с най-голям принос за успеха. Най-прогресиращият български баскетболист зад граница за сезон 2007/2008 Деян Иванов се представи повече от отлично, завършвайки с 22 точки, Филип Виденов приключи срещата с 12 и 6 борби, а Ибрахим Джабер се отличи с 10 точки за победата. Първата част нашите я спечелиха с 19:10.
Българите продължиха със силната си игра и във втората четвърт, като 8 минути преди края след добри изяви на Димитър Ангелов и Деян Иванов резултатът беше 26:15 в полза на "трикольорите". В крайна сметка домакините спечелиха втората част с 24:10, но на полувремето резултатът бе 39:34 в полза на българите. Третата част отново бе в наша полза като капитанът Тодор Стойков пак бе над всички. В крайна сметка след третата част резултатът бе 64:53.
Последната четвърт от срещата започна с кош на Митко Ангелов за 66:53 в полза на България. Осем минути преди края Тодор Стойков отново наказа домакините с точната си стрелба и направи аванса на "трикольорите" 15 точки за 68:53. Впоследствие два успешни наказателни удари, изпълнени от деян Иванов и 2 точки на Ибрахим Джабер вече направиха резултата 72:53, 06:26 минути преди края на двубоя. Малко по-късно Стойков отново отбеляза тройка за 75:53. Мотола и Коти отново върнаха 5 безответни точки за Финландия, но в следващата си атака българите докараха нещата до 77:59 след кош отново на капитана на отбора Тодор Стойков. Три точки на Стойков, 03:27 минути преди края направи резултата 80:59 за "трикольорите". Мууринен наниза 2 точки за Финландия, но точна стрелба от зоната за три точки на Филип Виденов наказа домакините за 83:61. Впоследствие тройка на Деян Иванов за 86:61, 2 минути преди финалната сирена реши всичко в мача. Останалите 120 секунди двубоят само се доиграваше и така "трикольорите" триумфираха с крайното 90:68.
Следващият мач на България е на 30 август играем с Италия в София, а на 3 септември гостуваме на Сърбия в зала “Пионир” в Белград.

България: Тодор Стойков (28 т, 4 борби, 1 асистенция), Ибрахим Джабер (10, 7, 3), Филип Виденов (12, 6, 5), Димитър Ангелов (9, 1, 2), Тенчо Банев (4, 3, 1), Деян Иванов (24, 6, 1), Стефан Георгиев (3, 7, 0), Йордан Бозов, Божидар Аврамов, Николай Върбанов, Чавдар Костов

В другата среща от нашата група Унгария, която загуби в София с 18 точки, надделя над фаворита Италия с 68:64./БЛИЦ