Словения започна с победаучастието си на Евробаскет 2017. В първия мач от турнира тимът на Игор Кокошков се наложи над Полша с 90:81. Ключова роля за успеха имаше звездата на тима Горан Драгич, който отбеляза 30 точки.

Началото на мача беше много равностойно, като след края на първата част словенците имаха минимален аванс от 2 точки. Те постепенно заиграха по-добре и през втория период поведоха с двуцифрена разлика. Малко преди почивката обаче Полша отвърна със серия от 11-2 и намали изоставането си, което на почивката бе 7 точки.

След паузата Словения контролираше събитията на терена и преди решителните десет минути поведе с 16 точки. Полша обаче изигра много силна последна част, като се възползва от отпускането на съперника в заключителните минути. Поляците се доближиха само на 7 точки, но нямаха сили за пълен обрат.

Освен Драгич, още трима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за победителите. Лука Дончич и Гашпер Видмар отбелязаха по 11, докато Клемен Препелич добави 10.