Словения победи Сърбия с 93:85 (20:22, 36:22, 15:20, 22:18) в Истанбул и за първи път спечели европейската титла по баскетбол. Играчите на Игор Кокошков бяха детронирали на полуфиналите досегашния шампион Испания и стигнаха до трофея с 9 победи от 9 срещи.

Сърбите започнаха малко по-активно и в края на първата част водеха с 22:20. Словенците обаче взеха инициативата през втората четвърт и на почивката имаха преднина от 56:44.

Лука Дончич и Драгич продължиха с добрата си игра и в третата част. Дончич обаче бе заменен принудително заради травма, а преди последната четвърт авансът на словенците бе само четири точки – 71:67.

Заключителна последна част предложи много емоции, след като сърбите изравниха при 80:80. Все пак словенците не допуснаха обрат и в крайна сметка триумфираха с 93:85.

Горан Драгич вкара 35 точки в прощалния си мач за националния тим на Словения, а Клемен Препелич избухна с 21 точки за триумфа. Антъни Рандълф също изигра страхотен мач с 11 точки. 18-годишният Лука Дончич бе вкарал 8 точки, овладял 7 борби и записал 2 асистенции преди травмата си.

Богдан Богданович реализира 22 точки за Сърбия, а Милан Мачван добави 18, но и те не бяха достатъчни за европейска титла.