Левски Лукой изравни на 1-1 победи на Балкан (Ботевград) финалната серия в мъжкото ни баскетболно първенство. "Сините" надделяха със 71:65 в днешното доиграване на скандално прекратеният снощи двубой между двата тима, а зала "Универсиада" бе изцяло празна.

Снощи срещата бе прекратена заради безредици по трибуните при резултат 66:59 и оставащи 181 секунди - три минути и една секунда.

Трите минути започнаха с кош на Венцислав Петков за 66:61 след 40 изиграни секунди, но Божидар Аврамов върна разликата на 7 при 68:61.

Балкан заложи изцяло на стрелба от тройката и 35.6 секунди преди сирената Джордан Калахан вкара за 68:64. Левски задържа максимално атаката си, а гостите от Ботевград я спряха с фаул. Асен Великов вкара само един от наказателната линия, а това направи и Брандън Фортънбъри за 69:65.

Финалният резултат бе оформен от Божидар Аврамов, който вкара два наказателни удара за 71:65.

По програма мач №3 е в събота в "Арена Ботевград".