Баскетболистите на Олимпиакос загубиха при визитата си на един от айтсайдерите Дарушафака (Турция) със 75:79 (12:24, 19:18, 22:18, 22:19) в среща от 15-ия кръг на редовния сезон на Евролигата.

Българският национал Александър Везенков влезе в игра за гостите във втората минута на първата част и се отличи с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция за общо 10:11 минути на паркета.

Янис Стрелниекс беше най-резултатен за гърците с 15 точки, Зак Лъдей наниза 12, а Костас Папаниколау добави 11. За домакините се отличи Тони Дъглас с 19 точки, 9 асистенции и 5 отнети топки.

Турският тим записа едва втори успех, а с още 13 загуби и 17 точки на сметката си е на предпоследната 15-а позиция. Олимпиакос е четвърти с 9 успеха, 6 поражения и 24 точки.