Шампионите от Левски Лукойл се класираха за полуфиналите в Националната Баскетболна Лига. Те спечелиха втория мач от четвъртфиналните плейофи срещу Академик (София) със 108:105 (26:23; 27:29; 27:31; 28:22) и затвориха серията с 2-0 успеха. Миливое Мийович и Патрик Рембърт бяха най-резултатни за „сините“ с по 17 точки, а Христо Захариев приключи с 15 точки. Николай Грозев наниза 31 точки за младите „студенти“, а Костадин Лазаров добави 15 точки.

Берое (Стара Загора) също се класира за полуфиналите, след като спечели при визитата си на Ямбол с 99:64 (18:19; 18:15; 37:15; 26:15) и триумфира в четвъртфиналната серия с 2-0 победи. Александър Янев се отличи с „дабъл-дабъл“ за гостите – 18 точки и 10 борби, Конър Франкамп и Тихомир Желев добавиха съответно по 18 и 14 точки, а Терънс Дженингс също приключи с двойни показатели – 12 точки и 13 борби. Евгени Иванов вкара 15 точки за ямболии, а Стоян Петков записа срещу името си „дабъл-дабъл“ – 11 точки и 10 борби.

Балкан (Ботеград) пък надви Спартак (Плевен) със 71:57 (20:16; 13:9; 23:18; 15:14) и спечели четвъртфиналната серия с 2-0 успеха, класирайки се също за полуфиналите. Брендън Браун вкара 15 точки за „зелените“, а Димитър Димитров се отчете с 12 точки. Цветослав Острев отбеляза 16 точки за домакините, а Константин Коев добави 13 точки.