Баскетболистите на Левски Лукойл загубиха драматично у дома от Рилски спортист със 77:78 в зала "Универсиада" във втората среща от полуфиналната серия помежду им в НБЛ. Така тимът от Самоков изравни серията на 1-1 победи.

Гостите започнаха много нахъсано и поведоха с 20:10 по средата на първата четвърт, като Мартин Маринов вкара 14 от точките са самоковци ,които увеличиха преднината при 32:20. Домакините все пак успяха да съкратят изоставането си и Рилски спортист спечели първата част с 32:24.

След 15 минути игра гостите водеха с 47:40, но баскетболистите на Тити Папазов продължиха да топят разликата и тя стигна само до точка на почивката 52:51 за самоковци.

Домакините направиха пълен обрат в третата част и дръпнаха с 59:53, след като Рилски спортист вкара само точка в първите пет минути на тази четвърт. Левскарите задържаха разликата и приключиха частта при 68:59 в своя полза.

След 7 точки на Йордан Бозов гостите се доближиха на 5 точки от Левски Лукойл - 74:69, а след това намалиха разликата и до 74:71. Асен Великов увеличи преднината на Левски Лукойл до 76:71. Последваха редица пропуски от наказателни удари и Рилски спортист се доближи до 77:75. След това Райт реализира тройка при оставащи 26 секунди и Рилски спортист поведе със 78:77. Домакините не успяха да вкарат кош до края и загубиха втората среща от серията.

Най-резултатни с по 17 точки за победителите бяха Мартин Маринов и Йордан Бозов, а Дерек Райт се отличи с 13 точки и 5 асистенции.

За Левски Лукойл с 18 точки и 4 асистенции завърши Божидар Аврамов, а 15 точки отбеляза Станимир Маринов, докато с 13 се отличи Неманя Милошевич.

Третата среща от серията е тази събота в "Арена Самоков". Играе се до три победи от пет мача.