Реал (Мадрид) победи Барселона с 87:75 в баскетболното Ел Класико в Евролигата. Александър Везенков дори не пътува с каталунците, като този път отсъствието му е продиктувано от разтежение в бедрото. Българинът обаче продължава да не бъде част от състава на Сито Алонсо.

До полувремето двата отбора вървяха близо в резултата и Реал Мадрид имаше преднина само от две точки – 40:38. Третата четвърт, която много често решава изхода на двубоя, се оказа категорично за Реал Мадрид. Финалът й бе уникален – Лука Дончич вкара със сирената от почти своя кош. Въпреки че Барселона спечели последната четвърт с 23:19, домакините от Мадрид ликуваха с крайното 87:75.

Лука Дончич записа 16 точки, към които добави 7 асистенци и 6 борби. Общо шестима от Реал Мадрид завършиха с двуцифрен актив от точки. За Барселона Анте Томич завърши с 12 точки като най-резултатен.