Академик Бултекс 99 загуби гостуването си на Черно море във Варна със 71:81 (15:27, 16:22, 23:9, 17:23) в мач от поредния кръг на НБЛ. Пловдивският тим допусна голям пасив до почивката, но с много силна трета четвърт успя да изравни. След това обаче отборът на Асен Николов не можа да осъществи обрат.

Домакините за пръв път играха в пълен състав, след като най-после успяха да картотекират новите си състезатели. Това им подейства стимулиращо и те дръпнаха в началото със серия от 13:0. Още през първата четвърт гостите успяха да намалят разликата на 7 точки, но след това отново изпуснаха нещата.

През третата четвърт Академик Бултекс 99 изравни до 54:54 със серия от 13:0 и силна далечна стрелба на Юмипиг и Бачев, но така и не успя да се възползва от възможността да обърне развоя на срещата.

Най-резултатен за пловдивския тим отново бе Айзея Юмипиг с 19 точки и 5 от 6 на тройката. Станислав Ваклинов записа дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби, възстановеният Маодо Нгурайн се отчете с 9 точки и 12 борби. За домакините над всички бе Цветослав Острев с 21 точки, Симеон Илиев добави 17.

Това бе четвърта поредна загуба на Академик Бултекс 99 в НБЛ и Балканската лига и трета във вътрешното първенство, в което има и три победи.