Панатинайкос защити титлата си в гръцкото първенство, след като се наложи с 84:70 над Олимпиакос в решителния Мач №5 от финалната серия в "ОАКА Арена". Така ПАО стана шампион за 36-и път в историята си.

Доминацията на „детелините“ е огромна. В последните 21 сезона Панатинайкос спечели 17 титли и само 4 пъти не бе на върха – 2002 (АЕК), 2012, 2015, 2016 (Олимпиакос).

Не се мина и без традиционните за Гърция скандали, като по време на загрявката преди второто полувреме играчите на Олимпиакос бяха замеряни с предмети и се прибраха в съблекалнята. Мачът се забави с десетина минути, като символичният гост се оплака и от атаки на фенове с журналистически акредитации в коридорите пред съблекалните.

Майк Джеймс вкара 18 точки за успеха, Никос Папас добави 13, а Мат Лоджески - 12, срещу бившия си отбор. За Олимпиакос Джамел МакЛийн отбеляза 16.

Това е втора поредна титла за бившия треньор на Барселона Шави Паскуал.