Българският национал Александър Везенков влезе в историята на баскетбола в Гърция, след като реализира своята точка №1000 в елита на южната ни съседка. Той и съотборниците му спечелиха трудно при визитат си на Кими със 77:74 (18:20, 21:12, 15:25, 23:17) и записаха втора поредна победа в гръцкото първенство.

Преди срещата Везенков имаше 996 точки в актива си, като 994 от тях бяха с екипа на Арис, където игра до лятото на 2015 година. Той обаче завърши мача със 7 точки, 6 бори и 2 асистенции за 20 минути и 31 секунди игра. Така българинът има вече 1005 точки в гръцкия елит.

Иначе сблъсъкът беше доста оспорван и две минути преди края имаше равенство 70:70. Везенков вкара кош за 72:72 при оставащи минута и 32 секунди до края. Десет секунди по-късно той спечели и много важна борба в защита за гостите.

Най-резултатен за победителите бе Найджъл Уилям Гос с 15 точки. За домакините над всички бе бившият баскетболист на Балкан (Ботевград) ДеВон Уошингтън с 24 точки и 6 борби.