Баскетболистките на Монтана обърнаха и победиха Цървена звезда със 73:71 (16:26, 14:15, 21:10, 22:20) насред Белград в първата си среща от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол.

Решителна за възпитаничките на Стефан Михайлов се оказа третата четвърт, в която те реализираха 21 точки срещу 10 за съперника и след това направиха пълен обрат. В заключителната четвърт двата тима играха равностойно, а тройка на Цветомира Шаренкапова 35 секунди преди края изведе Монтана напред в резултата при 71:70. До края на домакините пропуснаха две стрелби и българският тим стигна до победата.

Най-резултатна за Монтана с 15 точки бе Радостина Димитрова. Цветомира Шаренкапова остана с 14 точки, а с 12 завърши Сата Буут.

За Цървена звезда Мина Джорджевич отбеляза 26 точки, а 15 реализира Биляна Степанович.

Цървена звезда и Монтана разделят второ-трето място в класирането с по 4 победи и 3 загуби. Лидер е словенският Атлет Целие с 6 успеха и 1 поражение.