Лукойл Академик победи Левски с 84:78 в среща от Националната баскетболна лига. "Сините" бяха без наказания си треньор Константин Папазов, който изгледа срещата от трибуните. Това не попречи на тима му да дръпне с 6 точки на почивката

Лукойл Академик се активизира и на няколко пъти рано в третата част резултатът бе изравняван, но при 52:52 дойде моментът за 10 поредни точки за баскетболистите на “сините” и нов пик в разликата - 52:62. Гостуващия тим обаче не се предаде и затвори тази четвърт със силна серия от 12-2, изравнила резултат за 64:64.

В последната част играта бе изключително оспорвана, като нито един от двата тима не успяваше да се откъсне на по-сериозна дистанция от другия и нещата вървяха точка за точка.

Последва ново равенство за 78:78, но след това Христо Николов успя на два пъти от наказателната линия, а след това асистира на Джъстин Нокс за 82:78, за да може после Аврамов да сложи точка на спора - 84:78.