Шампионът на България Лукойл Академик претърпя домакинско поражение от турския Истанбул Бююкшехир в турнира за Купата на ФИБА Европа. Загубата със 76:80 бе трета от пет мача за "студентите", което направи шансовете им за класиране в следващата фаза илюзорни.

Двубоят между Лукойл Академик и Истанбул Бююкшехир премина през много обрати, като в един момент българския тим имаше аванс от 6 точки, но в края на втората част изоставаше със 7.

Второто полувреме започна по начина, по-който завърши първото - с по-добра игра на отбора от Истанбул, като разликата се качи до 10 точки. Постепенно се стигна до изравняване, а Лукойл поведе в последните минути със 76:74. Турският тим обаче успя да вземе своето и обърна до крайното 80:78.

Най-резултатен за Лукойл Академик с 16 точки бе Божидар Аврамов, а Далтън Пепър и Кийт Клантън приключиха с 14.

За Истанбул Бююкшехир Майкъл Томпсън завърши с 21 точки.