Лукойл Академик победи Бенфика и в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига. „Студентите“ спечелиха с 87:71 в столичната з. "Универсиада" и продължават напред в турнира. Последният съперник на българския тим преди групите е литовския Ювентус Утена. Първият мач е още този петък (29.09) в София, а реваншът на 2 октомври.

Шампионите спечелиха лесно първата среща с Бенфика като гост с 91:82, а днес бяха още по-убедителни.
Гостите поведоха в първите минути, но Лукойл направи серия от 15-0 и бързо натрупа двуцифрен аванс, който не изпуснаха до края на мача. След една четвърт разликата вече беше 15 точки, а на почивката - 18 точки. Стабилната преднина на Лукойл се запази до края, а отборът спокойно доигра мача.

Най-резултатен за победителите със 17 точки беше Антъни Рафа със 17 точки, а по 14 добавиха Христо Николов и Далтън Пепър.

За Бенфика Антиуейн Робинсън отбеляза 14 точки.