Лукойл Академик разгроми Видабаскет с 84 точки разлика - 135:51 (42:5, 33:14, 30:15, 30:17) в първи ¼-финал от турнира за купата на България по баскетбол. От днес започна финалната осмица на турнира, която се състои в Плевен.

Възпитаниците на Петко Маринов не срещнаха никаква съпротива и логично стигнаха до разгромния успех с лекота Още в първата част “студентите” дадоха да се разбере, че съперникът от Видин няма да е никакъв дразнител е го победиха с 42:5.

В следващите три части Лукойл отново нямаше никакви проблеми и ги спечели с 33:14, 30:15 и 30:17.

Най-резултатен за шампионите бе Уили Дийни, който завърши с 22 точки, 19 добави Лемир Голдуайър, с 18 завърши Тошко Стойков, 17 има Христо Николов.

За Видабаскет Михаил Капитанов вкара 16 точки, Николай Балев добави 14, а с 12 остана Ивайло Илиев.

По-късно през деня са и останалите три четвъртфинала./БЛИЦ

Четвъртфинали

12 март (четвъртък)

(1) 14,00 часа, Лукойл Академик - Видабаскет 135:51

(2) 16,00 часа, Левски – Черноморец

(3) 18,00 часа, Спартак (Пл) - Евроинс Черно море (пряко по БНТ)

(4) 20,00 часа, Рилски спортист – Балкан

Победителите от четвъртфиналите се класират за полуфиналите, които ще бъдат ден по-късно – на 13 март.

Полуфинали

13 март (петък)

17,30 часа - победителят от (2) - победителят от (4) (пряко по БНТ)

19,30 часа, победителят от (1) - победителят от (3)

Мачът за 3/4 място е на 14 март между загубилите от полуфиналите, а финалът на 15-и като един срещу друг ще се изправят победителите от тях./БЛИЦ