Кентавиъс Колдуел-Поуп вкара 11 от своите 21 точки в заключителните минути на срещата, за да помогне на Лос Анджелис Лейкърс да победи Чикаго Булс със 103:94 в единствения мач от програмата на НБА във вторник.

Домакините бяха догонващи в резултата през почти целия мач, като в началото на третата четвърт преднината на Чикаго достигна до цели 19 точки, но в заключителните минути успяха да сътворят обрат.

Новобранецът Кайл Кузма направи поредния си силен мач за Лейкърс, след като завърши с 22 точки. Брендън Инграм прибави още 17 пункта за успеха на "езерняците", а Джордан Кларксън добави 12 точки от пейката. Новобранецът Лонзо Бол завърши мача с 8 точки, 13 борби и 4 асистенции.

За Чикаго Дензъл Валънтайн отбеляза 17 точки, а финландецът Лаури Марканен завърши с 13 точки и 14 борби на сметката си.

С успеха Лейкърс излезе на осмо място в Западната конференция с 8 победи и 10 загуби. Чикаго е на предпоследното 14-о място на Изток с едва 3 победи и 12 поражения.