Баскетболистите на Левски Лукойл се класираха за финала в турнира за Купата на България. Възпитаниците на Константин Папазов загубиха реванша от Академик Бултекс 99 в Пловдив със 77:87, но заради победата в първия мач с 18 точки разлика продължават на финала, където в спор за трофея ще срещнат Берое на 2 март в Панагюрище.

Домакините поведоха с 15 точки в последната част, но не успяха да стигнат до пълен обрат в общия резултат.

Най-резултатен за успеха бе Божидар Аврамов с 20 точки. Със 17 точки и 9 борби приключи Христо Захариев, а Патрик Рембърт вкара 14 точки.

За Академик Бултекс 99 Младен Виткович завърши с 19 точки и 7 борби. Трой Франклин се отчете със 17 точки и 7 асистенции. Васил Бачев добави 15 точки, а Питър Олисемека направи „дабъл-дабъл“ - 10 точки и 10 борби за 13 минути игра.

В другия полуфинал Академик София победи с 89:82 Берое на реванша, но отпада заради поражението със 17 точки в първата среща в Стара Загора. Берое за последно игра финал преди две години, когато спечели Купата на България.