Баскетболният шампиони на България Левски Лукойл загуби като домакин от финландския Карху с 88:93 (19:20, 16:24, 18:32, 35:17) в първата среща помежду им от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Воденият от Тити Папазов тим губеше с 35:44 на почивката, а разликата нарасна в третата част при 53:76. “Сините” обаче заиграха по-добре в заключителната четвърт и стопиха почти целия аванс на гостите, доближавайки се на само три точки - 82:85 малко повече от две минути преди финалната сирена. Левски Лукойл не успя да стигне до пълен обрат, но все пак запази шансове за реванша.

Деян Иванов записа “дабъл-дабъл” - 16 точки и 11 борби за Левски Лукойл. Христо Захариев добави 15 точки, Патрик Рембърт приключи с 14, а Калоян Иванов и Божидар Аврамов се отличиха с по 13 точки.

Боян Сарчевич бе най-резултатен за Карху с 22 точки и 10 асистенции.