Левски Лукойл започна с победа участието си в Шампионската лига по баскетбол. "Сините" надделяха като гост на литовския Шяуляй с 91:79 в мач от първия квалификационен кръг на турнира.

Домакините започнаха по-активно и имаха аванс от 6 точки след края на първата четвърт. Левски Лукойл успя да се вдигне преди почивката и навакса изоставането си, като при сирената резултатът бе 44:42 за Шяуляй.

Играчите на Шяуляй успяха да вкарат с една повече от Левски Лукойл в третата част, която бе много резултатна. Последните 10 минути започнаха при резултат 73:70 в полза на литовците.

В последният период обаче Аврамов и Захариев се разиграха, а Левски набързо обърна и започна да трупа преднина. Минута преди изтичането на времето първата двуцифрена разлика бе факт и бе в полза на българския шампион - 89:79. В крайна сметка “сините” спечелиха с 12 точки повече и 91:79.

Така българският шампион взе добра преднина преди ответния двубой, който ще се играе в София в събота.