Баскетболистите на Левски Лукойл стартираха с убедителна победа участието си в груповата фаза на Купата на ФИБА Европа. Българският шампион победи украинския Днипро с 83:65 в зала „Универсиада“.

„Сините“ натрупаха сериозна преднина още през първото полувреме, оттегляйки се на почивка при 50:31. Украинците започнаха добре второто полувреме и се опитаха да стопят разликата, но Левски Лукойл не допусна изненади и без проблеми се поздрави с успеха.

Деян Иванов бе най-полезен с 18 точки и 6 борби за победителите, а по 10 точки добавиха Ръсел Робинсън, Христо Захариев (7 борби) и Божидар Аврамов (8 борби, 4 асистенции).

За гостите Кирил Натяжко реализира 11 точки и овладя 5 борби, а 10 точки и 5 борби записа Павло Ревзин.

Следващият мач на българския шампион е пак домакинство на 23 октомври срещу финландския Катая.