Левски Лукойл победи Балкан в Ботевград с 86:85 в мач номер 4 от финала на Националната баскетболна лига при мъжете. Така резултатът в серията е 3-1 победи за "сините", като мач номер 5 на 1 юни от 18:00 часа в зала "Универсиада" в столицата става излишен и няма да се играе.

Домакините от Балкан стартираха ударно мача и поведоха с 12:2, след което авансът им стана 15 точки за 20:5. До края на първата част резултатът бе намален до 22:13, а през втората Левски стопи преднината на домакините до 1 точка, за да поведе с 6 (38:44) на почивката.

"Сините" на два пъти водеха със 7 точки през третата четвърт, но в края на частта срещу имената на двата отбора бе изписано чистото 67, а интригата остана за последната част.

Гостите поведоха с 6 точки 5 минути преди края, а резултатът бе обърнат за 85:84 в полза на Балкан 1:21 секунди преди финала на частта и мача.  Пет секунди преди края Левски водеше с точка, а  Балкан трябваше да изпълни фаул в последната си атака, но домакините пропуснаха да вкарат два пъти под коша и Левски спечели с 86:85.

Христо Захариев вкара 26 точки за Балкан, докато за Левски най-резултатен бе Божидар Аврамов с 18.