Баскетболистите на Левски Лукойл продължават с победите, след като сразиха Ямбол със 108:88 в мач от 14-ия кръг на Националната Баскетболна Лига.

На почивката Левски Лукой имаше аванс от 22 точки и поддържаше разликата в третата част. Баскетболистите на Тити Папазов се отпуснаха в заключителната четвърт и Ямбол намали изоставането си до 13 точки девет минути преди края. Домакините обаче бързо си върнаха солидната преднина и спечелиха без проблеми.

Шестима от състава на „сините” завършиха с двуцифрен точков актив. Джъстин Нокс реализира 19 точки и овладя 9 борби, Николай Стоянов добави 16 точки, а Станимир Маринов се отчете с 14 точки.

За Ямбол Алан Арнет регистрира 24 точки и по 5 борби и асистенции, а с „дабъл-дабъл” приключи Стоян Петков – 19 точки и 10 борби.

След деветата си победа Левски Лукойл е втори с 22 точки. Ямбол е осми с 15 точки.