Баскетболистите на Левски Лукойл отново победиха Академик Бултекс 99 тази седмица след успеха си в Балканската лига. Този път „сините” спечелиха със 109:97 след продължение в мач от 20-ия кръг на НБЛ. В редовното време двубоят завърши 89:89.

На почивката Левски Лукойл водеше с 41:35, а финалната четвърт дойде при 62:62. В нея Академик водеше минимално две минути преди края на срещата. Точно 70 секунди преди сирената Божидар Аврамов вкара страхотна тройка за 88:87. Последваха две грешни нападения под двата коша, а гостите фаулираха и Асен Великов реализира само един от два опита. Пет секунди преди края Димитър Димитров проби под коша и изравни за 89:89. В добавеното време нито един от двата тима не успяваше да се откъсне в резултата. Неманя Милошевич и тройка на Асен Великов наклониха все пак везните в полза на „сините”.

Божидар Аврамов реализира 17 точки, а Неманя Милошевич и Омари Гудул регистрираха „дабъл-дабъл” за домакините. За Академик с 28 точки се отличи Айзея Юмипиг, а 19 добави Димитър Димитров.

След 13-ия си успех за сезона Левски Лукойл, който има и 5 загуби излезе втори в класирането с 31 точки, колкото има лидерът Балкан – 14 успеха и 3 поражения. Академик Бултекс 99 е трети с 12 победи, 6 загуби и 30 точки преди мача на Рилски спортист от този кръг.