Левски Лукойл спечели дербито на 1/4-финалите от Купата на България по баскетбол срещу Балкан с 96:73(21:24, 6:25. 25:20, 21:27). В първата среща между двата тима "зелените" спечелиха с точка разлика като гост в София, но днес домакините бяха надиграни от съперника по всички параметри.

Срещата не премина и без поредната порция ексцесии. На почивката "сините" привърженици тръгнаха да се саморазправят с намиращите се в близост фенове на Балкан - състезатели на футболния отбор на съседното село Трудовец, след като бяха провокирани от хвърлен предмет. До сериозни физически сблъсъци не се стигна заради намеса на полицията.

Winbet - удвои тръпката от победата! (18+)

Иначе срещата бе равностойна, но само в първата част. От втората до последната четвърт "сините" определено бяха по-добрият тим на паркета и заслужено си тръгнаха с успеха от "Арена Ботевград".