Баскетболистите на Левски Лукойл спечелиха драматично със 76:73 при визитата си на Рилски спортис (Самоков) в мач №3 от полуфиналните плейофи в НБЛ и поведоха с 2-1 успеха в серията.

Рилски спортист водеше с 20:7 след 7 минути баскетбол, а в края на първата част преднината му намаля - 27:21. Левски Лукойл спечели втората част след силни изяви на Христо Николов и Станимир Маринов и на почивката домакините имаха само две точки аванс - 45:43. В третата част гостите направиха пълен обрат. Божидар Аврамов вкара 7 от общо 16 точки за Левски Лукойл, който поведе с 59:56 преди заключителните 10 минути в “Арена Самоков”. Четвъртата част бе доста драматична. Рилски спортист се откъсна с четири точки при 65:61, но "сините" обърнаха до 67:66 в своя полза. Божидар Аврамов вкара тройка за 72:71 в полза на гостите, а след това наниза още четири наказателни удара за крайното 76:73.

Божидар Аврамов и Станимир Маринов вкараха по 19 точки за Левски Лукойл, а Христо Николов добави 11. Евън Равънел с 16 бе най-резултатен за Рилски спортист, Шелдън Джитър добави 12, а Златин Георгиев - 11.

Така "сините" се нуждаят от само една победа за класиране на финала. Четвъртият мач е в понеделник отново в Самоков. Серията се играе до три успеха от пет срещи. Евентуален пети мач ще бъде в София.