Рилски спортист победи гостуващия Берое с 91:81 в най-интересния двубой от първия кръг от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до две победи от три мача, а втората среща е в понеделник в Стара Загора.

За победителите Травис Тейлър вкара 18 точки и спечели 12 борби, Йордан Бозов завърши с 16 точки, а по 12 точки реализираха Мартин Маринов и Дерек Райт. За Берое с по 15 точки се отличиха Александър Янев, Станислав Цонков и Дариус Гарет.

В останалите три срещи от четвъртфиналните плейофи домакините спечелиха без напрежение и поведоха в серията. Лидерът от редовния сезон Левски Лукойл победи гостуващия Черно море Тича с 93:67. Мач номер 2 е във Варна в понеделник. С по 13 точки за Левски завършиха Омари Гудул и Крис Минков, по 12 добавиха Николай Стоянов и Павлин Иванов, а всеки от играчите на домакините се разписа. За Черно море резервата Кристиян Кръстев вкара 22 точки, а Симеон Илиев реализира 16.

Балкан нямаше проблеми и надигра Академик с 99:56, а Академик Бултекс 99 се наложи с 94:75 над гостуващия Ямбол.