Левски Лукойл се класира за полуфиналите в плейофите на НБЛ, след като надви Черно море Тича с 81:79 във Варна и го елиминира с 2-0 победи.

"Сините" поведоха от самото начало и не позволиха на домакините да излязат напред в резултата нито веднъж. След 10 минути игра в зала “Христо Борисов” Левски Лукойл водеше с 23:19, а на почивката с 46:33. Третата част завърши при 64:52 в полза на гостите, но интригата остана за последната четвърт. “Моряците” дадоха всичко от себе си и около две минути преди края разликата бе само точка - 76:75. Николай Стоянов вкара тройка за 79:75, а Неманя Милошевич добави 2 точки за 81:75 минута преди сирената. Цветослав Острев върна надеждата с кош за 81:77, но времето се оказа недостатъчно за домакините Левски Лукойл продължи напред след 81:79.

Николай Стоянов вкара 19 точки, към които добави 2 отнети топки, 5 борби и 2 асистенции. Кийт Клантън вкара още 15 точки за Левски Лукойл, а Неманя Милошевич добави 14. Цветослав Острев с 20 и Николай Грзоев със 17 бяха най-резултатни за Черно море Тича.