Левски Лукойл победи драматично Рилски спортист със 75:73 в дербито на кръга в баскетболното първенство. „Сините“ имаха комфортен аванс от 23 точки в момент от двубоя и допуснаха всичко да се реши в последните секунди. След успеха Левски Лукойл е на върха със 17 победи и 5 загуби. Балкан има същият актив – 17/5. Академик Бултекс е с 16/6, а Рилски спортист е с баланс 16/7.

В следващия кръг Левски Лукойл гостува на Балкан в битка за първото място мач в редовния сезон, а Рилецо ще почива.

Левски Лукойл започна вихрено със серия от 10:0. След първата част тимът водеше с 27:14. На полувремето авансът бе увеличен – 49:34. В третата част Рилски спортист изравни за 67:67, а след това и поведе за първи път в мача. 15 секунди преди края Травис Тейлър пропусна възможност да донесе успеха на самоковци, след като не успя да забие топката в коша.

Божидар Аврамов завърши с 22 точки, 17 добави Неманя Милошевич, а 11 и 8 борби регистрира Кийт Клантън. За Рилски спортист с 23 точки завърши Дерек Райт, 21 точки добави Травис Тейлър.