Баскетболистите на шампиона Левски Лукойл спечелиха Купата на България за 2019 година след успех над Берое със 70:61 в любопитен финал в новата зала на Панагюрище. Това е първи трофей за „сините“ в турнира от 2014 година, когато воденият от Тити Папазов тим не носеше името Левски 2014 Лукойл.

Берое доминираше в началото, а Конър Франкамп бе замесен в по-голяма част от първите 15 точки за старозагорци. "Сините" имаха само 6 точки в първите над шест минути До края на първата част Левски игра отлично в защита и настигна съперника, а с първия кош за втората четвърт поведе в резултата. Берое остана без кош от игра цялата втора част, а на почивка съперниците се оттеглиха при 35:22.

В третата част Берое само за две минути и половина получи 12 точки след множество грешки, а Левски дръпна с 20 точки след 23 минути игра - 47:27.  Старозагорци не се предадоха и след серия от 13:3 стопиха разликата до 7 точки. След това Берое наниза три тройки за отрицателно време - две на Александър Янев и една на Тихомир Желев, за да върне цялата интрига. Левски имаше само 5 точки аванса преди началото на последната четвърт.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Берое изравни резултат при 58:58 пет минути преди края и нервите взеха тотално връх - нарушения, грешки и пропуски. И двата състава останаха без ключови играчи в заключителните две минути, след за пет лични нарушения напуснаха Александър Янев и Деян Иванов. В края баскетболистите на Левски отбелязаха няколко важни изпълнения от наказателната линия и вдигнаха Купата.

Христо Захариев вкара 15 точки плюс 10 борби за успеха, а Божидар Аврамов завърши със 17 точки и 8 асистенции, грабвайки приза MVP за най-полезен играч. Деян Иванов вкара 11 точки.

Конър Франкамп с 21 точки и 9 борби бе най-добър за Берое, а Александър Янев реализира 14 точки.