Кливланнд победи Бостън Селтикс със 111:102 в мач №4 от финалната серия на Изток. Така резултатът до момента между двата тима е 2:2 победи, след като противниците спечелиха по две домакинства. Петата среща е в Бостън, шестата е в Кливланд, а ако се наложи седма, ще бъде отново в Бостън.

Леброн Джеймс този път показа защо е един от най-добрите в момента и избухна с 44 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 42 минути. Кайл Корвър реализира 14 точки, а Тристан Томпсън и Джордж Хил финишираха с по 13.

Джейлън Браун бе най-резултатен за Бостън с 25 точки. Джейсън Тейтъм и Тери Розиър останаха съответно с по 17 и 16.

Във финалната серия на Запад Голдън Стейт Уориърс води с 2:1 победи срещу Хюстън Рокетс. Четвъртият мач е тази нощ от 04:00 часа българско време.