Хюстън победи ЛА Лейкърс със 148:142 в мач от НБА и сложи край на лошата серия от пет поредни загуби. Навръх Нова година Ракетите успяха да надделеят над противника, а двата тима си вкараха общо 290 точки.

И още: Джеймс Хардън влачи Рокетс върху плещите си до средата на четвъртата четвърт, когато се прибра в съблекалнята с контузия в бедрото.

Крис Пол можеше да донесе победата на Хюстън с тройка със сирената при резултат 133:133, но не успя. След това обаче имаше решаващи намеси във втория допълнителен период.

Джеймс Хардън записа дабъл-дабъл от 40 точки и 11 асистенции, Крис Пол добави 28 точки, 15 от които в добавеното време. Тревър Арайза добави още 26 точки.

Джулиъс Рандъл отбеляза 29, към които прибави и 15 овладени под коша топки за "езерняците".