Барселона победи Реал Мадрид с 84:80 (18:19; 27:26; 16:16; 19:23) в голямото дерби на испанския баскетбол. Двубоят се игра в Мадрид, но за жалост на България Александър Везенков не взе участие. Той пътува с тима до испанската столица, но отново не попадна в групата, което се случва за четвърти пореден двубой.

Двубоят дойде в дните, в които Испания се тресе заради референдума и желанието на Каталуния да се отдели. Всеки успех на Барселона срещу Реал на какъвто и да е спорт напоследък се приема и като успех на каталунците над Мадрид.

Най-резултатен за Барселона беше Адриен Мьоерман с 19 точки, а Кевин Серафин и Рамим Сандърс добавиха съответно по 15 и 13 точки.

Лука Дончич за пореден път бе над всички в тима на „Белия балет” и се отличи с „дабъл-дабъл” – 20 точки и 10 борби, а Руди Фернандес завърши с 10 точки.

Двубоят бе изключително равностоен, като преди началото на заключителните десет минути резултатът бе равен – 61:61.

След края на мача Везенков отново бе близо до отбора, но продължават въпросите защо той не попада четвърти двубой в състава на Сито Алонсо.