Защитаващите титлата си отпреди две години баскетболисти на Испания сразиха Турция със 73:56 насред Истанбул и се класираха за 1/4-финалите на европейското първенство. Испанците записаха шеста поредна победа на турнира.

„Ла Роха” контролираше събитията на баскетболното поле по време на цялата среща, повеждайки с 19:10 след първата четвърт. На почивката испанците имаха още по-солидна преднина - 33:25. Турците намалиха разликата при 49:46 в края на третата част, но в заключителните 10 минути гостите разпиляха домакините и в крайна сметка спечелиха със 73:56.

Рики Рубио бе най-резултатен за Испания с 15 точки, а Серхио Родригес вкара 11 точки и даде 9 асистенции. Пау Гасол също вкара 11 точки. Брат му Марк добави 10, а Хуан Карлос Наваро вкара 8 точки.

Фуркан Коркмаз вкара 20 точки за Турция, а Мелих Махмутоглу остана с 10.

На 1/4-финалите Испания ще се изправи срещу тима на Германия.