Баскетболистите на Гърция победиха трикратния европейски шампион Литва със 77:64 в Истанбул и се класираха за 1/4-финалите на Евробаскет 2017.

„Елините” спечелиха първата част с 25:17, а почивката преднината им бе 7 точки при 37:30. В началото на второто полувреме след три бързи тройки на Костас Слукас гърците поведоха с 50:36, а краят на третата част дойде при 61:46. В последната четвърт Литва се доближи на шест точки при 63:57, но не стигна до обрат и Гърция спечели.

Костас Слукас бе най-резултатен с 21 точки. Той овладя 5 борби и записа 4 асистенции. Ник Калатес вкара 14 точки и даде 6 асистенции, а Янис Бурсусис и Костас Папаниколау останаха с по 11 точки.

Миндагуас Кузминскас игра с болки в гърба и вкара 20 точки за Литва.

На 1/4-финалите Гърция ще се изправи срещу победителя от 1/8-финалния сблъсък между Хърватия и Русия.