Дунав Еконт загуби със 70-80 гостуването си на лидера в група С на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп" Елицур Рамла (Израел).
Българките започнаха добре двубоя и дори водеха с 19-18 4 минути преди края на първата част. Последва серия от 12-0 за домакините, след която те поеха контрола върху срещата.
До края израелките поддържаха аванс от 10-15 точки, който се оказа достатъчен за четвъртата поредна победа за отбора.
Най-полезна за Елицур беше американската нападателка Нколика Аносике с 27 точки и 11 борби. Друга американка Латаня Уайт добави 15 точки и 5 асистенции, а латвийката Екатерина Абрамзон завърши с 12 точки и 9 борби.
За Дунав най-добре се представи Зорница Костова със 17 точки. С по 13 точки завършиха Наталия Топалова и Ана Римпова.
В другия мач в групата Ривасекополис (Испания) разби сръбския Цървена Звезда като гост с 80-51 и се утвърди на второто място в касирането. Българките са последни в групата/БЛИЦ