Баскетболистите на Балкан загубиха изключително драматично при визитата си на унгарския Алба Фехервар с 64:65 в среща от втората групова фаза на ФИБА Къп. Тимът от Ботевград изоставаше в резултата през по-голямата част от двубоя, но в самия край стигна до частичен обрат и дори можеше да победи.

Най-драматични бяха последните две минути от срещата, в които първо Алерик Фрийман даде аванс на Алба за 63:61, а след това домакините увеличиха аванса си на 4 точки при 65:61. Брандън Браун вкара тройка две секунди преди сирената и намали до 65:64, а до края Лорант от домакините изпусна два наказателни удара.

Най-резултатен стана Алерик Фрийман, който се отличи с 21 точки, а Петер Лорант вкара 19 точки за успеха на унгарския тим. За Балкан Алекс Гаврилович завърши с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 10 борби. По 12 точки записаха Брандън Браун и Мирко Мулалич.

Балкан има баланс от две победи и две поражение до момента, а Алба е лидер в класирането с три успеха и едно поражение.