Женският национален отбор на България по баскетбол загуби домакинството си на Холандия със 78:83 в двубой от третия кръг на Група "F" от квалификациите за Европейското първенство през 2019 година.

Въпреки поражението българките изиграха равностоен мач, бориха се до последно, но съперничките им проведоха силни последни минути и стигнаха до успеха.

Възпитаничките на Стефан Михайлов имаха предимство в резултата от 78:74 до 1:49 минута преди сирената. Гостите обаче записаха серия от 9 безответни точки и спечелиха мача.

За България най-резултатна беше Димана Георгиева с 20 точки, Диана Войнова добави 18 точки и 5 борби. За холандките Хатила ван Гринсвен завърши с 24 точки и 7 борби. Зера Бутер се отличи с 22 точки.

Поражението бе трето поредно за българките, които отстъпиха с по 50 точки разлика при първите си два мача - у дома срещу Испания и като гост срещу Украйна.