Баскетболистите на Берое победиха Локойл Академик драматично с 86:85 и спечели Суперкупата на България.

Шампионът Лукойл водеше с 31:19 след първите 10 минути, но баскетболистите на Любомир Минчев показаха съвсем различно лице през втория период и на почивката резултатът бе 42:42.

В средата на третата част Берое стигна до пълен обрат и поведе за първи път в срещата, а след това играта вървеше кош за кош, а преди решителната четвърт тимът от Стара Загора водеше с 5 точки.

Малко след началото на последната четвърт тимът от Стара Загора поведе с 10 точки, но Лукойл върна интригата, изравнявайки до 85:85, след като 25 секунди преди края бе отсъдено техническо нарушение на пейката на Берое, а Антъни Рафа вкара един наказателен удар. След това Христо Николов изпусна от тройката и всички очакваха да има продължение. При оставащи 3,3 секунди до края на мача Далтън Пепър фаулира Алекс Дейвис, който вкара първия, но пропусна втория наказателен удар. До края шампионите вкараха кош и Берое спечели трофея.

Най-резултатен за победителите бе Алекс Дейвис с 33 точки. Той бе избран и за най-полезен баскетболист в мача. Александър Янев завърши с „дабъл-дабъл” - 23 точки и 10 борби, а с 14 точки приключи Джош Паркър.

Силен мач за Лукойл Академик изигра Антъни Рафа, който отбеляза 33 точки. Христо Николов вкара 26, с 15 се отличи Далтън Пепър. Кийт Клантън завърши с 13 точки.