Баскетболистите на Балкан (Ботевград) спечелиха у дома срещу Левски Лукойл със 79:71 в дербито от НБЛ и сложиха край на серията от седем победи на "сините", започнали след друга загуба от тима от Ботевград в началото на февруари.

След първата четвърт в “Арена Ботевград” домакините водеха със 17:16, а през втората част те взеха надмощие и увеличиха аванса си с още шест точки до 40:33 на почивката.

Дивон Уошингтън направи разликата в третата част с 11 точки от всички 22 за Балкан само в този период. Така разликата стана двуцифрена - 62:52. В последната част преднината на домакините достигна 15 точки - 72:57, но Божидар Аврамов поведе “сините” към обрат и серия от 10-0, доближавайки гостите само на 5 точки при 72:67. Христо Захариев обаче реализира пет поредни точки за 77:67 и на практика сложи точка спора две минути преди края.

Най-резултатен за победата на домакините бе Дивон Уошингтън с 21 точки, Венцислав Петков реализира 13 плюс 5 борби и 4 асистенции, а Христо Захариев се отчете с 11 точки и 7 борби. За Левски Лукойл най-резултатен бе Божидар Аврамов с 21 точки. Неманя Милошевич вкара 15 точки, а Кийт Клантън записа 12 плюс 16 борби и 5 асистенции.

След тази среща Левски Лукойл, Балкан и Академик Бултекс имат по 40 точки. "Сините" остават първи с баланс от 17 победи и 6 загуби, тимът от Ботевград е втори с 18 успеха и 5 поражения, а пловдивчани са трети със 17-6. В последния кръг Балкан приема Рилски спортист, а Левски Лукойл е домакин на Академик (София).