Баскетболистите на Балкан записаха трета поредна загуба в груповата фаза на Купата на ФИБА Европа, след като отстъпиха драматично със 78:81 при визитата си на Екселсиор Брюксел.

Тимът от Ботевград водеше със 17 точки малко след почивката, но след слаба трета четвърт допуснаха обрат и загубиха срещата.

Най-резултатен за „зелените“ бе Брандън Фортънбери с 27 точки. Павел Иванов добави 13 точки, а Игор Кесар реализира 10 точки.

За домакините Кей Ти Харъл вкара 22 точки. Джереми Симънс отбеляза 17, а с Аугустас Печукевичус  се отчете с 16. Брандън Питърсън записа 13 точки и 11 борби.

След третата си загуба шансовете на Балкан да премина в следващата фаза са сведени до минимум. Успехът е първи за белгийският тим в груповата фаза. В следващия кръг отборът от Ботевград гостува на Кьорменд, а белгийците се изправят срещу Керавнос в Кипър.