Балкан (Ботевград) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига. Тимът се наложи при домакинството на Берое (Стара Загора) с 87:80 (28:15; 18:23; 21:21; 20:21). Това бе пета поредна победа за тима от Ботевград, който все още няма загуба от началото на сезона и е единствен по този показател.

Христо Захариев беше най-резултатен за домакините – 22 точки, Девин Брукс се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 12 борби, а ДеВон Уошингтън отбеляза 20 точки.

Александър Янев беше над всички в селекцията на Любомир Минчев – 31 точки и 9 борби, а Александър Дейвис приключи с двойни показатели – 22 точки и 10 борби.

През по-голямата част от втория период домакините поддържаха безпроблемно комфортната си преднина, но в заключителните минути Александър Янев се разигра  за гостите от Стара Загора и след 20 минути Берое вече изоставаше само с осем точки - 38:46.

Момчетата на Небойша Видич вдигнаха оборотите на старта на второто полувреме и достигнаха до най-голямата си преднина от началото на двубоя - 62:45 малко преди средата на периода. В последната четвърт гостите поведоха с две точки - 69:71. След това обаче домакините направиха серия от 12:2 и решиха двубоя в своя полза.